מי אנחנו

מובילים בבטיחות

מובילים בבטיחות. סכנות נפוצות ועצות בטיחות: לניקוי מיכלי כימיקלים, חומרים קורוזיביים, נפט גולמי, סולר וחומרים אחרים שעלולים להיות מסוכנים, הם חומרים המאוחסנים באמצעות מיכלי דלק. וכמו כל סוג של מיכל שנועד לאחסן ו חומרים או פסולת, יש לנקות אותו באופן קבוע אחת ל- 5 שנים כדי להבטיח את תקינות המיכל והגנת הסביבה. אופן ניקוי מיכלים כרוך בעבודה בחללים מוקפים בשילוב עם המזהמים שנותרו בתוך המיכל ואשר עלולים להגביר את הסיכון לשריפה, פיצוץ, חשיפה כימית ועוד. פרקש מקורות מתחדשים מובילים את תחום הבטיחות בתחזוקת מיכלים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, לפני כל פרוייקט מוגש סקר סיכונים.

מדוע מיכלי אחסון כל כך מסוכנים לניקוי? מלבד תפקידם קיימים במיכלים פסולת וחומרים מסוכנים, יש עוד כמה סיבות שהופכות את תהליך הניקיון למסוכן. בדרך כלל יש רק נקודת כניסה אחת למיכלי אחסון – והעובדים צריכים להיכנס למיכל עצמו כדי לנקות אותו כראוי. זה גם מוביל לאוורור לקוי או למחסור בחמצן – ללא אוורור מתאים או אספקת חמצן, גזים בחללים מוקפים אינם "מדוללים" על ידי אויר או משתחררים מהמיכל, כלומר ישנם ריכוזים גבוהים יותר של גזים מזיקים אלו בתוך המיכל. עם רמת חמצן נמוכה וזרימת אוויר מינימלית, לעובדים קיים סיכון עקב פתחים מוגבלים בשילוב עם העובדה שמיכלי דלק אינם מיועדים לשהייה  אנושית והם הסיבה לכך שמיכלים נחשבים ל"מרחב מסוכן".

פרקש מקורות מתחדשים אתגר ומומחיות

אתגר ומומחיות: בחלק מהמקרים, אנחנו מתמודדים עם שפכים מינראלים מסוכנים  וחומרים אחרים שהמכלים מיועדים לאחסן, ואשר עלולים לייצר אדים רעילים ולשחרר גזים בעלי פוטנציאל פיצוץ. רק אנשי מקצוע מיומנים מוסמכים לבצע פעולות ניקוי מיכלים בחלל מוקף. פרקש מקורות מתחדשים מעסיקים מומחים בעלי אישור לעבודה בחלל מוקף, בקיאים בכל נהלי ניקוי מיכלים. בנוסף, אנחנו מתמודדים עם כל ההיבטים של השלכת פסולת לאחר ניקוי המיכל כדי לא לפגוע בסביבה ולעמוד בתקנים, בכל הנוגע לסילוק פסולת מסוכנת.

עצות בטיחות לניקוי מיכלים דלק ומיכלי כימקלים. בטיחות תחילה: לפני כל ניקוי מיכל, צוות פרקש מקורות מתחדשים מציג תוכנית הכוללת פירוט של תהליך ניקוי המיכל, לרבות הערכת סיכונים פוטנציאליים. לדוגמה, צריך לקחת בחשבון את כל פתחי הצנרת שצריך לאטום לאחר ניתוקם. תוכנית זו צריכה לכלול גם את כל האישורים הדרושים לביצוע ניקוי מיכלים. ברמת ההיערכות, עדיף להתכונן לתרחיש הגרוע ביותר.

תרגולת  חילוץ מחלל מוקף מתבצעת בכל תחילת פרוייקט משום שלכל מיכל יש את מאפייני הסיכון שלו. העובדים צריכים לדעת לאן לפנות כדי להפעיל ערכות רפואת חירום. אנחנו מוודאים שרק אנשי מקצוע מיומנים מבצעים ניקוי מיכלים: רק אנשי מקצוע מיומנים בעל הסמכה ובעלי ניסיון לאורך שנים. אנשי מקצוע מוסמכים כראוי ובעלי ידע ויכולת לתפעל כלים ולעבוד בחללים מוקפים, כל זאת על פי תקנות גיהות ובטיחות ושל  המשרד להגנת הסביבה.

Scroll to Top